VTM

Takový projekt nemá v celoevropském měřítku obdoby. V září 2015 odstartoval Český svaz ledního hokeje zcela nový program nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích, který si dává dva stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.

 

V každém kraji se takto bude minimálně jednou měsíčně scházet 23 nejtalentovanějších hokejistů, kteří vždy absolvují krátké soustředění pod vedením těch nejlepší mládežnických trenérů. Třikrát ročně se pak v rámci turnajů utkají se stejně starými soupeři z ostatních krajů České republiky.

 

Podmínkou účasti je výkonnost, vzorný přístup hokeji a prospěch. Pokud se totiž výjimečně kemp bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, škola se může rozhodnout a mladého hokejistu neuvolnit.

 

V jedné sezoně by se do projektu mělo zapojit 1288 hokejistů, o které se bude na 448 jednodenních kempech a 8 turnajích starat 56 trenérů. Jelikož je celý projekt financován z výtěžku z mistrovství světa 2015, tak na účastníky přechází jen drobná spoluúčast. Další informace a videa týkající se projektu najdete i na webu Českého hokeje.